Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Pierwsze ładowanie hulajnogi elektrycznej - jak powinno wyglądać?

Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Są wygodnym i ekologicznym środkiem transportu. Pod wieloma względami wygrywają z zatłoczonymi autobusami i tramwajami. Wymagają jednak regularnego ładowania. Jak to się odbywa w tym przypadku? Jak wygląda pierwsze ładowanie hulajnogi elektrycznej? 

Jak przebiega pierwsze ładowanie hulajnogi elektrycznej?

Bateria to najważniejszy i często najdroższy element hulajnogi elektrycznej. Dlatego trzeba się z nią obchodzić w odpowiedni sposób. Wówczas akumulatory posłużyć mogą przez długi czas. 

Pierwsze ładowanie hulajnogi elektrycznej należy zakończyć w chwili, gdy wskaźnik naładowania osiąga poziom 100%. Nie wpływa to negatywnie na żywotność baterii. Akumulator można później doładowywać w zasadzie w dowolnym momencie. Stan mocy nie ma większego znaczenia, chociaż warto podchodzić do tego z rozsądkiem. Nie można zostawiać bez nadzoru hulajnogi elektrycznej wpiętej do źródła prądu. Przeładowanie może doprowadzić do spięcia i pożaru. Wiąże się to też z ryzykiem utraty gwarancji.

W jaki sposób najlepiej ładować hulajnogę elektryczną? 

Odpowiednie użytkowanie hulajnogi elektrycznej ma duży wpływ na żywotność jej baterii. W instrukcji obsługi urządzenia można znaleźć informacje, jak powinno przebiegać pierwsze ładowanie hulajnogi elektrycznej. Warto też wiedzieć, jak długo bateria może być ładowana. Jest też zazwyczaj napisane, czego unikać, aby jej nie zniszczyć.

Stosowane obecnie akumulatory litowo-jonowe są wydajne i żywotne jednocześnie. Jednak trzeba je w odpowiedni sposób użytkować. W przeciwnym wypadku ich wytrzymałość błyskawicznie spada. Jednak nieprawdą jest, że baterie należy ładować dopiero po ich całkowitym rozładowaniu. W praktyce warto robić to częściej, nawet, gdy bateria ma 80-90%. Z drugiej strony akumulatora nie powinno się przeładowywać. To może doprowadzić do jego zniszczenia. Ponadto trzeba pamiętać o ładowaniu hulajnogi, nawet gdy ta nie jest aktualnie użytkowana. Pozostawienie jej na wiele miesięcy może mieć opłakane skutki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl