Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jak zdjąć koło w hulajnodze elektrycznej? Wyjaśniamy!

Hulajnogi elektryczne przebojem wkradły się na ulice miast. Te pojazdy napędzane energią elektryczną są coraz popularniejsze zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. W większych miastach często spotkać można hulajnogi elektryczne do wypożyczenia, jednak wiele osób decyduje się na zakup własnego sprzętu. W takim wypadku obowiązek serwisowania hulajnogi spada na jej właściciela. Okazuje się, że najczęstszą czynnością, która wymaga uwagi, jest wymiana dętki opony. Pierwszym krokiem do poradzenia sobie z problemem jest właściwe odkręcenie koła. Jak zdjąć koło w hulajnodze elektrycznej? Tego dowiesz się po lekturze naszego artykułu.

Kiedy należy zdjąć koło w hulajnodze elektrycznej?

Hulajnogi elektryczne to współcześnie bardzo popularne pojazdy, które można spotkać na ulicach polskich miast. Od tradycyjnej hulajnogi, którą większość z nas pamięta z czasów dzieciństwa, różnią się tym, że posiadają baterię, która napędza cały pojazd. Tym sposobem, aby poruszać się taką hulajnogą, nie musimy używać do jazdy siły własnych mięśni. Akumulator sprawia także, że sprzęt porusza się po ulicach całkiem szybko i sprawnie. Jazda hulajnogą elektryczną daje dużo frajdy i może być formą relaksu. Część użytkowników wybiera ją jednak jako pojazd, którym można poruszać się na co dzień – do szkoły i pracy. Jest to z pewnością bardziej ekologiczne rozwiązanie niż jazda samochodem, która przyczynia się do emisji szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery. Hulajnoga elektryczna nie jest jednak pozbawiona wad. Mianowicie po przejechaniu 500 km dochodzi do przetarcia dętki. Aby móc dalej cieszyć się z jazdy, konieczna będzie jej wymiana – by ją wykonać, będziesz musiał również zdjąć całe koło.

Jak zdjąć koło w hulajnodze elektrycznej?

Stało się. Dętka została przetarta. Co zrobić w tej sytuacji? Jeśli posiadasz już zapasową dętkę, możesz od razu przystąpić do jej wymiany. Najpierw konieczne będzie jednak zdjęcie koła. W jaki sposób należy tego dokonać? Wszystko zależy od rodzaju hulajnogi elektrycznej, którą posiadasz. Każdy model montowany jest trochę inaczej i różni się budową. Cały proces zdjęcia koła opiszemy Ci na przykładzie hulajnogi elektrycznej Xiaiomi M365, do której części możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu. Najpierw musisz odkleić odblask z osłony śrub koła. Po jej zdjęciu zobaczysz wspomniane śruby, które należy odkręcić razem ze wspornikiem oraz błotnikiem. Gotowe – koło ściągnięte, teraz możesz już przystąpić do wymiany dętki. Powodzenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl