Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jak wygląda wymiana akumulatora w hulajnodze? To nie takie trudne!

Hulajnogi elektryczne jakiś czas temu stały się w Polsce prawdziwym hitem. Szybko przełożyło się to na powstawanie coraz to nowszych firm, które zajmują się wypożyczaniem takiego sprzętu. Wielu sympatyków tych nowoczesnych pojazdów zechciało mieć je na własność. Ich użytkowanie nie jest jednak tak proste, jak jazda na klasycznej hulajnodze. Należy nie tylko przyzwyczaić się do większej prędkości, ale również nauczyć się obsługi sprzętu oraz wymiany jego części. Jedną z bardzo przydatnych umiejętności jest wymiana akumulatora w hulajnodze elektrycznej. Jak ją wykonać? Podpowiadamy, jak prawidłowo uporać się z tym wyzwaniem!

Akumulator w hulajnodze – dlaczego się zużył?

Zużycie akumulatora, czyli baterii hulajnogi elektrycznej, najczęściej wynika z jej nadmiernego eksploatowania – zazwyczaj przez dłuższy czas. Podobnie jak z klasycznymi bateriami, im więcej z niej korzystasz, tym bardziej zmniejsza się jej pojemność. W pewnym momencie konieczna może okazać się wymiana akumulatora w hulajnodze. Co ważne, moment ten można opóźnić. Jak? Znacznie ma np. pierwsze ładowanie – należy przeprowadzić je do pełna. W ten sposób bateria powinna odrobinę zyskać na żywotności. Co więcej, nie możesz doprowadzić do przeładowania oraz zbyt małej ilości energii w akumulatorze. To sytuacje, które bardzo źle działają na kondycję baterii. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Polecamy również w miarę możliwości regularnie ładować akumulator do hulajnogi. 

Wymiana akumulatora w hulajnodze: zrób to sam

Na początku należy zaznaczyć, że nie w każdej hulajnodze elektrycznej da się wymienić baterię. Niektóre modele wyposażone są w stały akumulator. W takim przypadku konieczna może okazać się pomoc specjalisty. Warto jednak zaznaczyć, że wymiana akumulatora w hulajnodze często jest możliwa – oczywiście wtedy, gdy czujesz się na siłach, aby przeprowadzić taką modyfikację.

Od czego zacząć wymianę baterii w hulajnodze? Najpierw musisz kupić odpowiedni akumulator. Najlepiej, jeśli znajdziesz sprawdzony sklep z oryginalnymi częściami dopasowanymi do Twojej hulajnogi. Jeśli masz już akumulator, to możesz zaczynać. Musisz odkręcić dolną osłonę hulajnogi, odpiąć dotychczasową baterię i zamienić ją na nową, podłączając w taki sam sposób. To wszystko. Przynajmniej w teorii. Zwykle radzimy jednak, by pozostawić tę kwestię specjalistom. Jeśli bateria się zepsuła, to najlepiej będzie, jeżeli ekspert sprawdzi, czy żaden inny element nie został uszkodzony.

Dodatkowa bateria – sposób na lepsze osiągi hulajnogi 

Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed rozładowaniem akumulatora lub poprawić osiągi hulajnogi, to możesz kupić dodatkową baterię. Jest tańsza niż tradycyjny akumulator i możesz wszędzie ją ze sobą zabrać. W naszym sklepie za baterię do Xiaomi M365 Pro zapłacisz jedynie 850 złotych. Biorąc pod uwagę spokój, jaki zyskasz podczas jazdy, jest to naprawdę niedużo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl