Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Czy na hulajnodze elektrycznej trzeba mieć kask? Sprawdź!

Hulajnoga elektryczna to bardzo praktyczny i ekologiczny środek transportu. Jest popularny zwłaszcza w miastach, gdzie korzystanie z niego przynosi najwięcej korzyści. Warto jednak pamiętać, że jest to pojazd, który może rozpędzić się do całkiem znaczących prędkości. Czy w trakcie jazdy na hulajnodze elektrycznej trzeba mieć kask? Dowiesz się w naszym dzisiejszym tekście!

Czy na hulajnodze elektrycznej trzeba mieć kask?

Moda na hulajnogi elektryczne rozwinęła się w Polsce całkiem niedawno. Z roku na rok jest ich coraz więcej na ulicach miast. Hulajnogi elektryczne są postrzegane 

z reguły jako dość bezpieczny i bezkontuzyjny środek transportu. Należy jednak pamiętać, że nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się w każdej chwili. Poruszający się na hulajnodze, jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, zawsze jest zobowiązany do zachowania uwagi oraz bezpieczeństwa. Jednak czy kask jest w tym wypadku obowiązkowym wyposażeniem?

Punkt widzenia prawa

Póki co nie istnieje żadne prawo stanowiące o tym, że poruszając się na hulajnodze elektrycznej trzeba mieć kask. Czy to oznacza, że można spokojnie jeździć bez niego? Teoretycznie tak. W praktyce jednak należy pamiętać, że nowoczesne hulajnogi elektryczne potrafią rozwijać naprawdę znaczące prędkości. Ewentualny upadek może skończyć się nieszczęściem i poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Odpowiednio dobrany kask skutecznie ochroni Twoją głowę, jeśli dojdzie do niebezpiecznej sytuacji.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Mimo braku odpowiednich regulacji prawnych, warto zastanowić się nad używaniem kasku w trakcie jazdy hulajnogą. Powinno być to obowiązkowe wyposażenie zwłaszcza dla tych, którzy często poruszają się takim pojazdem i pokonują przy jego użyciu długie dystanse. Ostrożności nigdy za wiele! Jest to szczególnie istotne, jeśli poruszasz się hulajnogą po zatłoczonym mieście. 

 

Czy w trakcie jazdy na hulajnodze elektrycznej trzeba mieć kask? Nie, ale gorąco do tego zachęcamy! Chwila nieuwagi może kosztować Cię wiele, jeśli nie zapewnisz sobie bezpieczeństwa. Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie. Znajdziesz tam między innymi kask do jazdy na hulajnodze elektrycznej, ale także inne, przydatne akcesoria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl