Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Co zrobić, gdy hulajnoga elektryczna nie chce się włączyć? Doradzamy!

Jednym z najpopularniejszych problemów w przypadku hulajnóg elektrycznych jest problem z ich uruchomieniem. Często zdarza się, że nie chcą się one włączyć. Czy wiesz, jak wtedy postępować? Co zrobić, zanim odeślesz hulajnogę do sprzedawcy lub oddasz ją do serwisu? Jakie mogą być przyczyny tego stanu rzeczy? Dziś podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, by skutecznie rozwiązać problemy ze sprzętem.

Hulajnoga elektryczna nie chce się włączyć – jaka może być przyczyna?

Jeżeli Twoja hulajnoga elektryczna nie chce się włączyć, to w pierwszej kolejności musisz zastanowić się nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Powodów może być całe mnóstwo. Przede wszystkim, najczęściej jest to spowodowane baterią, która nie jest wystarczająco naładowana. W takim przypadku wystarczy podpiąć hulajnogę elektryczną do ładowania. Po chwili problem ulegnie rozwiązaniu.

Zdarza się jednak, że powód problemu z włączeniem hulajnogi jest znacznie bardziej skomplikowany. Przede wszystkim może być on spowodowany licznymi uszkodzeniami – między innymi takich części hulajnogi elektrycznej jak sterownik silnika, bateria, akumulatory czy też coś innego. Może to być spowodowane np. wilgocią, która dostała się do hulajnogi, jednak zwykle trudno jest to samodzielnie stwierdzić. Bezpieczniejszym rozwiązaniem niż samodzielna próba naprawy, okazuje się wtedy oddanie hulajnogi do sklepu (gdy jest ona na gwarancji) lub naprawa jej przez osobę, która posiada odpowiednie umiejętności. Serwis zazwyczaj opiera się na wymianie wadliwej części. 

Co możesz zrobić, gdy hulajnoga elektryczna nie chce się włączyć?

Twoja hulajnoga elektryczna wciąż się nie włącza, a Ty nie masz pojęcia, dlaczego tak jest? Zanim zdecydujesz się na telefon do specjalistycznego serwisu lub odesłanie produktu do sprzedawcy, sprawdź następujące rzeczy. Po pierwsze zobacz, czy włącznik zasilania Twojej hulajnogi elektrycznej jest włączony. Być może zapomniałeś go włączyć i dlatego nie da się uruchomić hulajnogi. W dalszej kolejności sprawdź, jaki jest stan baterii. Czy jest ona wystarczająco naładowana? Możesz dla pewności podłączyć ją do ładowarki. Jeżeli to nie pomaga, sprawdź działanie hamulca. Czy jest on sprawny? Kolejnym krokiem jest upewnienie się, czy wszystkie gniazda i złącza działają prawidłowo. Czy są czyste i właściwie podłączone? Koniecznie zwróć uwagę na te elementy. Jeżeli wszystko się zgadza, a Twoja hulajnoga elektryczna wciąż nie chce się włączyć, poszukaj pomocy u specjalisty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl